Małpki i Wesołe Niedźwiadki na wycieczce

DSCN0052      W czwartek rano Małpki i Wesołe Niedźwiadki wyruszyły na wycieczkę do Gliwic. Pierwszym naszym celem była Palmiarnia. Tam wspólnie z przewodnikiem ruszyliśmy poznawać świat egzotycznej przyrody. Przechadzaliśmy się krętymi ścieżkami wśród palm daktylowych, butelkowych, bananowców, figowców, kakaowców, drzew cytrusowych itd. Dowiedzieliśmy się co to są sukulenty, a także poznaliśmy rośliny owadożerne. Wielką atrakcją były egzotyczne ptaki, terraria z kameleonami, żółwiami, jaszczurkami, patyczakami, a przede wszystkim duże akwaria z rybami z różnych zakątków świata.
Po zwiedzeniu Palmiarni zorganizowaliśmy sobie piknik w otaczającym ją parku, a potem ruszyliśmy do IMG_20190530_132231kolejkowa. Tam oczarował nas świat w miniaturze. Mogliśmy zobaczyć nie tylko ogromną, tętniącą życiem makietę kolejową przedstawiającą współczesny Śląsk, ale także przyjrzeć się życiu na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, przenieść się na Dziki Zachód, do średniowiecznego zamku czy XIX wiecznej kopalni. Poobserwować wyjątkowe zjawisko dnia i nocy oraz z bliska przyjrzeć się burzy i padającemu deszczowi. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji. Podczas wycieczki dopisała nam również pogoda. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Małgorzata Pawełczyk

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”200″] [/spoiler]
Kategorie: 2018/2019