Nadeszła już jesień

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

23 września przywitaliśmy kalendarzową Panią Jesień, która zawitała do nas niosąc ze sobą niskie temperatury, deszcz i wiatr, ale również i przebijające się promyki słońca, spadające liście i ścieżki usłane kasztanami i żołędziami, czyli nieodzowne elementy jesiennego krajobrazu i aury pogodowej. W naszym przedszkolu przywitaliśmy ją natomiast dzień później, w miniony poniedziałek, z uśmiechami na twarzach pomimo zimna na dworze, kolorowo od darów jesieni zebranych w sadach, lesie i ogrodzie, które przepięknie ozdobiły kąciki przyrody w naszych salach oraz z ogromnym zapałem do działań,które towarzyszyły każdej z grup tego dnia.

Pani Jesień zapukała do drzwi wszystkich sal przynosząc zagadki (które nasze przedszkolaki w mig rozwiązały) oraz jesienne podarunki. Dzieci natomiast podziękowały jej śpiewem i twórczą aktywnością, która towarzyszyła im w godzinach przedobiednich ( przygotowywanie sałatki warzywno-owocowej, tworzenie prac plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni, wesołe pląsy przy muzyce itp.). I choć żal nam wszystkim letnich dni, które ustąpiły miejsca jesiennej pogodzie, to jesteśmy przekonani, że Pani Jesień równie mocno zachwyci nas swym bogactwem kolorów!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]
Kategorie: 2018/2019