Patriotyczny Lubliniec dla Niepodległej

20180906_102607        W czwartek 6 września w godzinach dopołudniowych przedszkolaki z grup starszych wzięły udział w uroczystości miejskiej pod hasłem „Patriotyczny Lubliniec dla Niepodległej”. Tegoroczna uroczystość to przedsięwzięcie mające na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecia ZHP, 95-lecia Hufca ZHP Lubliniec oraz 100-lecia Służby Więziennej. Po oficjalnym rozpoczęciu połączonym z występem orkiestry dętej Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic dzieci miały możliwość zobaczenia pokazu przewodnika z psem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej z Częstochowy. Zwiedziły także różne stoiska, które prezentowały sprzęt i umundurowanie różnych formacji.

Małgorzata Machoń

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]

Kategorie: 2018/2019