PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

images1RADY DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ:

1. Nie przedłużaj pożegnania w szatni – pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.
  2. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.
  3. Nie obiecuj: „Jeżeli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu malutki prezent – niespodziankę, ale nie może być to forma przekupywania.
  4. Nie wypytuj dziecka o szczegóły związane z pobytem w ciągu dnia w przedszkolu, poczekaj, aż samo nabierze ochoty aby ci o wszystkim opowiedzieć.
  5. Czasami lepiej jest, gdy dziecko do przedszkola odprowadza tato, gdyż rozstania z tatą, są w niektórych przypadkach mniej bolesne.
  6. Wielokrotnie zapewniaj dziecko, że na pewno odbierzesz je z przedszkola.
  7. Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem. To napawa optymizmem i daje poczucie bezpieczeństwa, że wszystko jest w porządku.

Co przynieść do przedszkola ?

– luźne i wygodne ubranie, najlepiej na „cebulkę” – ważniejsza wygoda od elegancji,indeks
– piżamkę do spania,
– pantofelki, najlepiej na rzep lub gumkę,
– ubranko zapasowe: majteczki, spodnie, bluzka (gdyby zdarzyła się „wpadka” ),
– dużą paczka chusteczek higienicznych 100 sztuk,
– szczoteczkę, pastę do zębów,
– przytulankę, która pomoże znieść rozstanie z rodzicami,
– uśmiech na buzi i dobry humor.

Przyszłego przedszkolaka czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prosu dziecko i siebie przygotować.

Dziecku oraz Rodzicom życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się tylko z miłymi przeżyciami!

Kategorie: 2015/2016