Planszówki u Tygrysków

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników gier planszowych, obchodzone 10 października. Gry planszowe to nie tylko sposób na relaks, ale także rozrywka rozwijająca wiedzę i wyobraźnię tak u dzieci, jak i dorosłych. Dzięki nim angażujemy wiele istotnych obszarów myślenia, takich jak pamięć, planowanie, dedukowanie, czy przeliczanie. Spotkania przy planszówkach są również doskonałą okazją do spędzenia czasu z ludźmi w różnym wieku.

Jest to świetna okazja do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe! Z tej okazji skorzystały także nasze średniaki z grupy Tygrysków. Nauczyliśmy się samodzielnie projektować i modyfikować gry, ale przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na aspekt wygranych i przegranych. Rzut kostką jednemu sprzyja, innemu już niekoniecznie, ale nie warunkuje i nie definiuje to w żaden sposób umiejętności, a tym bardziej cech gracza. Najważniejsza jest dobra zabawa i miło spędzony czas, a wartościowym jest umiejętność godzenia się z porażką i gratulowania zwycięzcy. Szach – mat!

Julia Machoń