Projekt „Drzewo” w grupie Leśnych Duszków.

WP_20191008_013      W miesiącu październiku w grupie Leśnych Duszków był realizowany projekt edukacyjny „Drzewo”. Celem projektu było poszerzenie wiadomości dzieci na temat drzew oraz uwrażliwienie ich na ochronę środowiska. Dzieci były bardzo zainteresowane projektem. Wspólnie stworzyliśmy siatkę pytań dotyczących drzew. W czasie trwania projektu dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach: wybraliśmy się na wycieczkę do parku, mierzyliśmy obwody drzew, liczyliśmy drzewa na podwórzu przedszkolnym, sadziliśmy tuje, rysowaliśmy drzewa, układaliśmy mandale z materiału przyrodniczego, wykonaliśmy makietę lasu z odpadów, uczestniczyliśmy w zabawach z liśćmi, poznaliśmy wiele opowiadań i ciekawostek na temat drzew. Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy wystawę przedmiotów wykonanych z drewna. Wiele radości dostarczyła dzieciom zabawa drewnianymi zabawkami i instrumentami. Podsumowaniem projektu był konkurs w grupie pt: ”Znam las”, w którym dzieci wykazały się dużą wiedza na temat lasu i jego mieszkańców. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na odznakę „przyjaciel lasu”. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w organizowaniu wystawy a dzieciom za wielkie zaangażowanie w proponowane działania.

Urszula Kubica

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]

Kategorie: 2019/2020