Robot Pszczółka BEE-BOT w naszym przedszkolu!

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

Nauka kodowania i programowania w przedszkolu, to zagadnienie, które zostało włączone i mocno zaakcentowane w obowiązującej aktualnie nowej podstawie programowej.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i pragnąc umożliwić naszym przedszkolakom zdobycie wiedzy oraz umiejętności w tym zakresie w sposób przyjemny, atrakcyjny dla dziecka, a przy tym efektywny i nowatorski, wzbogaciliśmy naszą placówkę o nowe pomoce dydaktyczne dedykowane właśnie nauce kodowania i programowania. Jedną z nich jest prezentowana na zdjęciach PSZCZÓŁKA BEE-BOT – niesamowity robot w kształcie chodzącej pszczółki, wydający dźwięki i poruszający się po podłodze zgodnie z wcześniej zaplanowaną trasą (poprzez guziki funkcyjne).

Zabawka jest idealna do nauki kierunków i doskonalenia logicznego myślenia dzieci. W połączeniu z różnorodnymi matami – matematyczną, drogową, geometryczną- pozwala w sposób niezwykle zróżnicowany i aktywizujący wiele obszarów poznawczych u dzieci przeprowadzić atrakcyjne zajęcia, których esencją są logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji.

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]
Kategorie: 2017/2018