Siódemeczka w nowej szacie

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”C.K. Norwid

Przez całe wakacje mieszkańcy Lublińca z zainteresowaniem obserwowali krzątaninę wokół Przedszkola Miejskiego nr 7. Dzieci udały się na odpoczynek, a przed budynkiem na ulicy Powstańców pojawiały się liczne ciężarówki wywożące wyposażenie, a potem dostarczające materiały budowlane i sprzęt. Rozpoczął się remont, a ściślej kompleksowa modernizacja obejmująca wymianę wszystkich starych, zużytych elementów, w tym wszystkich instalacji wewnątrz budynku oraz montaż nowego placu zabaw.

W poniedziałek 7 września odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji. W przedszkolu   zebrali się przedstawiciele władz miasta, radni, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek miejskich i powiatowych oraz wykonawcy i podwykonawcy. O szczegółach inwestycji opowiedział Burmistrz Lublińca Edward Maniura, który zapowiedział jednocześnie dalsze wsparcie finansowe miasta na rzecz poprawy warunków pobytu dzieci w tym i innych przedszkolach.

[spoiler title=”Czytaj dalej…” close=”c” style=”1″]

Podziękowaniom nie było końca. Dyrektor Jolanta Doleżych z wdzięcznością opowiedziała o doskonałej organizacji pracy i rzetelności wykonawców, którzy nie tylko zmieścili się w terminie i oddali budynek w ręce nauczycieli i dzieci przed 1 września, ale również wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością dla zmieniających się pomysłów i koncepcji. Występ dzieci i podziękowania za odnowienie przedszkola adresowane były do wszystkich, również pracowników i ich rodzin, którzy ostatnie dni wakacji poświęcili na montaż nowo zakupionych mebli, ponowny transport wyposażenia. Do późnych godzin nocnych przez kilka dni trwały przygotowania na przyjęcie dzieci, a prace wykonywane były przez konserwatora, zatrudnione panie oraz nierzadko ich mężów i dzieci. Pomagała również Ochotnicza Straż Pożarna oraz kilkoro rodziców. Dlatego 7 września stał się świętem nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla tych osób, które przez kilka tygodni lipca i sierpnia ofiarowały placówce swój wysiłek, wolny czas i zaangażowanie. Wszyscy goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek w postaci wielkiego tortu ufundowanego przez wykonawcę Pana Mariana Gołąbka.

Uroczystość była okazją do zwiedzenia odnowionego budynku. Dyrektor Jolanta Doleżych podkreślała, że kierowana przez nią placówka od początków swojego istnienia była nowoczesna i urządzona troską o najwyższe standardy. W 40 lat jej istnienia została dostosowana do zmieniających się wciąż przepisów. Tym samym sfinalizowany został proces modernizacji, który w 2013r. zainicjowała firma Dulux akcją „Let’s colour”, do której zgłosiła placówkę zaprzyjaźniona firma Nardek, motywując władze Lublińca do inwestycji najpierw w termomodernizację zewnętrzną, wymianę elewacji, a obecnie do sfinalizowania remontu wewnątrz.

Nasi absolwenci, którzy po 40 latach zaczęli przyprowadzać do przedszkola swoje wnuki podkreślają, że przez te wszystkie lata bardzo zmienił się wizerunek przedszkola – mówiła na uroczystości dyrektor Doleżych.Od początków swojego istnienia było ono nowoczesne i estetyczne. Przez te wszystkie lata było wizytówką miasta, choć zmieniały się mody i standardy wyposażenia. Jesteśmy niezmiernie dumni, że dziś jesteśmy świadkami wielkiej przemiany przeprowadzonej z ogromnym rozmachem, szczodrością i perspektywicznym myśleniem. Sprawi ona, że dzieci na wiele kolejnych lat otrzymają najlepsze warunki do tego, aby bawiąc się, stawiać pierwsze kroki w dziedzinie wiedzy, odkrywać talenty, przygotowywać się do dalszych etapów kształcenia. Za te doskonałe warunki pragnę z całego serca podziękować.

Dzięki staraniom i życzliwości wielu ludzi dzieci mają możliwość bezpiecznej zabawy i nauki w estetycznych, nowoczesnych salach i korzystania z nowego placu zabaw. Dziękujemy!

[/spoiler]

Kategorie: 2015/2016