SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki.
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu i na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lublińcu.
Na jego wizytę dzieci czekały cierpliwie . Po śniadaniu udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie poznaliśmy legendę o św. Mikołaju i nasłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków. Świętego Mikołaja dzieci powitały wierszem i piosenką. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Świętego Mikołaja – troszkę zawstydzone.
Oprócz pełnego prezentów worka, Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich dla każdego coś dobrego.
Za prezenty dzieci odwdzięczyły się tańcem i pięknie zaśpiewanymi piosenkami.
Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Święty Mikołaju 🙂

Renata Suski