Spotkanie z pielęgniarką dzieci z grupy Piratów i Tygrysków

IMG_20180412_085912      W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Tygrysków i Piratów poruszały tematykę zdrowia oraz pracy lekarzy i pielęgniarek. W związku z tym, w czwartek 12 kwietnia odwiedziła nas pielęgniarka, Pani Bożena mama Sylwii. Spotkanie było bardzo pouczające, ale również atrakcyjne dla dzieci. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy pielęgniarek, narzędzia jakimi się posługują, mały możliwość posłuchać bicia swojego serca oraz zmierzyć ciśnienie. Dzięki naszej pacjentce – lalce Zuzi, pani Bożena pokazała nam jak zakłada się wenflon i podać kroplówkę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od gościa „Rękawiczkowego Stworka”.

Tygryski i Piraci serdecznie dziękują pani Bożenie, mamie Sylwii
za wspaniałą lekcje dotyczącą pracy pielęgniarek.

Angelika Pradela

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]
Kategorie: 2017/2018