Spotkanie z Policją

Wtorkowe przedpołudnie upłynęło w grupie II pod znakiem troski o bezpieczeństwo. Przedszkolaki wybrały się na kolejną eskapadę – do Powiatowej Komendy Policji w Lublińcu. Panie policjantki przedstawiły dzieciom jak wygląda ich praca, pokazały mundur oraz ekwipunek stróża prawa. Dzieci bacznie słuchając uczyły się dbania o swoje bezpieczeństwo oraz wypróbowały tę wiedzę w praktyce uczestnicząc w zabawie o tematyce ruchu drogowego. Nie zabrakło oczywiście maskotki Lublinieckiej policji czyli Sznupka,  który zrobił sobie z przedszkolakami pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wycieczki dzieci poznały „Misia” – policyjnego psa, który pokazał swoje umiejętności w pracy ze swoim opiekunem. Przedszkolaki wzbogacone nową wiedzą oraz uradowane gościnnością lublinieckich policjantów wróciły do przedszkola na obiad.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu za ciepłe przyjęcie oraz poświęcony czas i cierpliwość.

Kardas Martyna

Kategorie: 2013/2014