Sprzątanie świata

Dzieci z grupy II, III, IV i V Przedszkola Miejskiego nr 7, jak co roku wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2013”, w tym roku pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

Przedszkolaki wcześniej uczestniczyły w zajęciach mających na celu przybliżenie dzieciom idei w/w akcji. Wskazane zostały postawy i zachowania, które powinny się stać stylem życia wszystkich ludzi. Dzieci wyposażone w foliowe rękawiczki oraz worki do segregacji odpadów, chętnie  przystąpiły do sprzątania terenu wokół przedszkola jak i również terenu nad pobliskim zalewem. Celem akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu.

Dzieci zgodnie stwierdziły, że za rok również wezmą udział w sprzątaniu świata. Przez cały rok będą namawiać wszystkich kolegów, rodziców, znajomych by dbali o środowisko, a w przyszłym roku również włączyli się do tej szczytnej akcji. Przedszkolaki posiadają już dużą wiedzę n/t zachowań proekologicznych – to prawdziwi „Mali ekolodzy z wyobraźnią”.

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”10″]

Kategorie: 2013/2014