Urodziny Kubusia Puchatka

Najbardziej znany na całym świecie miś – Kubuś Puchatek obchodził w tym roku swoje 87 urodziny. Z tej okazji w Muzeum Pro Memoria Edith Stein wyprawione zostało przyjęcie, na które zaproszone zostały dzieci z całego miasta. Nie zabrakło także naszych przedszkolaków. Urodziny rozpoczęły się historią powstania bajki Misia o Bardzo Małym Rozumku, następnie dzieci wysłuchały jednej z wielu przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Specjalnym wierszykiem przywołały niedźwiadka i razem z nim piekły urodzinowe ciasteczka, w których nie mogło zabraknąć oczywiście miodu; uczestniczyły w kubusiowych grach i zabawach oraz tańczyły przy puchatkowych mruczankach. Przedszkolaki w doskonałym humorze żegnały się z Kubusiem Puchatkiem, obiecując że za rok znów przyjdą świętować jego urodziny.

Martyna Kardas

Kategorie: 2013/2014