Uśmiechnij się! – Myszki świętują Dzień Uśmiechu!

Uśmiech to jedna z najprostszych i najbardziej uniwersalnych form komunikacji. Ma moc poprawiania nastroju zarówno dla osoby, która się uśmiecha, jak i dla tej, która ten uśmiech widzi. Można więc powiedzieć, że uśmiech jest małym aktem życzliwości, który nic nie kosztuje, a potrafi przynieść wiele dobra.

Dlatego też 4 października – w Dzień Uśmiechu wszystkie dzieci z grupy Myszek postawiły na uśmiech! Po ponad miesięcznym pobycie w przedszkolu, podczas którego tęsknota za rodzicami nierzadko wywoływała łezki na policzkach naszych Maluszków, nadszedł czas, gdy buzie dzieci coraz częściej rozbłyskają uśmiechem  z powodu czasu spędzonego w przedszkolu na wesołej zabawie z rówieśnikami, ciekawych zajęciach i różnych aktywnościach dzięki którym w przedszkolu czas mija dzieciom bardzo szybko i radośnie!

Dzień uśmiechu w grupie Myszek spędziliśmy na radosnej zabawie, nauce rozpoznawania emocji i  wesołych pląsach przy muzyce! Każdy przedszkolak został też uhonorowany orderem uśmiechu, który ma przypominać jak wiele mamy powodów do uśmiechu każdego dnia!

Warto też abyśmy i my – dorośli – pamiętali, aby każdego dnia znaleźć powód do uśmiechu, nawet jeśli będzie to nawet tylko jedna,drobna rzecz. Czy będzie to zabawa z dzieckiem, wspólna gra planszowa, kubek kawy wypitej bez pośpiechu, spotkanie z przyjaciółmi, zabawny film czy nawet ciepły, słoneczny dzień – powód do uśmiechu zawsze się znajdzie!

– Agnieszka Jarząbek