Wiem kim jest pielęgniarka i jak dbać o swoje zdrowie!

W ubiegłym czasie nasze przedszkolaki poruszały tematykę zdrowia oraz pracy lekarzy i pielęgniarek. W związku z tym, jeszcze w maju odwiedziła nas pielęgniarka, babcia Amelki – pani Małgosia. Spotkanie było bardzo pouczające, ale również atrakcyjne dla dzieci. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy pielęgniarek, narzędzia jakimi się posługują, miały możliwość posłuchać bicia swojego serca oraz zmierzyć ciśnienie. Pani Małgosia przeprowadziła również z dzieci rozmowę na temat zdrowia i sposobów jak o o nie dbać – wspomniała o dobrym odżywianiu,  aktywności ruchowej oraz prawidłowemu korzystaniu przez dzieci że sprzętów multimedialnych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od gościa naklejkę „DZIELNY PACJENT”.

Serdecznie dziękują pani Małgorzacie za wspaniałą lekcje dotyczącą pracy pielęgniarek oraz wskazówek jak dbać o nasze zdrowie.

Idąc za ciosem zorganizowaliśmy wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny „Spotkanie z Panią Pielęgniarką – czyli już wiem jak dbać o zdrowie”. Wszystkie przedszkolaki przygotowany przepiękne pracę, które można było podziwiać w holu naszej placówki. Doceniając zaangażowanie i artystyczny talent naszych wychowanków wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe upominki.

Aneta Śleziona
Angelika Przybylska