Wizyta Ratownika Medycznego w grupie Leśnych Skrzatów

W ubiegły czwartek w grupie Leśnych Skrzatów gościł ratownik medyczny Pan Marcin Małek. Dzieci miały okazję dowiedzieć się informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Pan ratownik pokazał przedszkolakom z czego składa się strój ratownika oraz do czego służą poszczególne narzędzia. Dzieci poznały również numery telefonów ratunkowych.  Najciekawsze dla przedszkolaków, były jednak ćwiczenia praktyczne na fantomie. Na początku dzieci obserwowały czynności wykonywane przez ratownika, następnie same próbowały wykonywać masaż serca. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za przybliżenie dzieciom pracy ratownika medycznego.

Angelika Pradela

Kategorie: 2015/2016