,,Wyruszamy w podróż z Krzysztofem Kolumbem”.

IMG_20190820_101110      Trzeci tydzień sierpnia upłynął nam pod hasłem ,,Wyruszamy w podróż z Krzysztofem Kolumbem”. Na pierwszych zajęciach poznawaliśmy odkrycia geograficzne Krzysztofa Kolumba i tak natrafiliśmy na tereny zajmowane przez Indian. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek z ich życia (opowiadanie nauczycielki, prezentacja multimedialna). Na zajęciach plastycznych wykonywały indiańskie opaski, pióropusze i talizmany. Następnego dnia wyruszyły na ścieżkę indiańską, na której pokonywały różne przeszkody, aby zdobyć sprawność prawdziwego Indianina – nie było łatwo! Kolejnego kolorowały indiańską wioskę z charakterystycznymi dla Indian wigwamami, rysowały postacie Indian. Były także zabawy taneczne w indiańskich rytmach. Na koniec przedszkolaki oddały się wesołej zabawie w ogrodzie przedszkolnym. Ponadto dzieci z grup III i IV wybrały się na lubliniecki rynek, gdzie uczestniczyły w spotkaniu z maskotką śląskiej Policji Sznupkiem.

Małgorzata Machoń

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]
Kategorie: 2019/2020