Z wizytą w przychodni lekarskiej

Przedszkolaki z grupy 5-latków wybrały się na wycieczkę do przychodni lekarskiej. Dzięki uprzejmości pań pielęgniarek i lekarzy dzieci mogły zwiedzić gabinet zabiegowy. Zapoznały się z pracą lekarza oraz pielęgniarek w recepcji i w gabinecie zabiegowym. Pogadanka przeprowadzona przez pielęgniarkę  uświadomiła przedszkolakom, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna: konieczność szczepień ochronnych, dbałość o higienę osobistą oraz aktywność ruchowa. Dzieci z uwagą słuchały rad i wskazówek mamy jednego z przedszkolaków, dzieliły się własnymi doświadczeniami i wiadomościami. Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowe naklejki „Dzielnego pacjenta”.

Serdecznie dziękujemy pracownikom przychodni za miłe i serdeczne przyjęcie.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2013/2014