Zabawy z matematyką

W piątkowe przedpołudnie wszystkie przedszkolaki zebrały się na sali gimnastycznej, by sprawdzić swoje umiejętności w konkursie „Zabawy z Matematyką”. Było pięć drużyn: drużyna Żółta – grupa I; drużyna Czerwona – grupa II; drużyna Niebieska – grupa III; drużyna Granatowa – grupa IV oraz drużyna Zielona – grupa V. Każdy zespół wybrał 3 reprezentantów, którzy rywalizowali z przeciwnikami, rozwiązując zadania sprawdzające umiejętności liczenia, tworzenia zbiorów, orientacji przestrzennej, umiejętności odwzorowywania, znajomości figur geometrycznych oraz szeregowania według wielkości. Pozostałe dzieci oprócz kibicowania swojej drużynie mogły też włączyć się w zabawę , gdyż treści zadań wyświetlane były w prezentacji multimedialnej.

Kardas Martyna

Kategorie: 2013/2014