Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie dzieci 5-letnich

20 listopada rodzice przedszkolaków z grupy III zaproszeni zostali na zajęcie podczas którego, mogli  sprawdzić aktywność, wiedzę i zachowanie dzieci w czasie zajęć organizowanych z całą grupą z zakresu edukacji językowej i przyrodniczej. Podczas zajęcia dzieci dokonywały analizy i syntezy sylabowej i głoskowej wyrazów w obrębie tematyki „Domy mają ludzie i zwierzęta” , układały proste zdania z nazwami domów zwierząt, liczyły wyrazy w zdaniach. Podjęte działania mają na celu przygotowanie dzieci do nauki czytania. Miały także pokazać rodzicom w jaki sposób  prowadzić z dzieckiem zabawy i ćwiczenia rozwijające umiejętności  językowe przygotowujące do osiągnięcia gotowości w zakresie kształtowania umiejętności czytania.
W zajęciu wykorzystane zostały ilustracje, napisy do globalnego czytania, gra edukacyjna, komputerowa „Wycieczka za miasto” pozwalająca utrwalić dzieciom wiadomości n/t zwierząt leśnych, a zarazem doskonalić umiejętności z zakresu technologii komputerowej.
Wszystkim rodzicom uczestniczącym w zajęciu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2013/2014