Zimą w ulu! Zimowe warsztaty pszczelarskie w naszym przedszkolu!

W miniony wtorek w naszym przedszkolu zagościły najprawdziwsze pszczoły! Na te warsztaty czekaliśmy od długiego już czasu i wreszcie mieliśmy okazję poznać i doświadczyć obcowania z tymi jakże wyjątkowymi i pożytecznymi owadami!

Prowadzący, a zarazem właściciel jednej z podkarpackich pasiek w sposób niezwykle ciekawy i angażujący przybliżył naszym przedszkolakom jak wygląda prowadzenie takiej pasieki i życie pszczół. Dzieci dowiedziały się jak zimują pszczoły i w jaki sposób należy o nie dbać oraz jak pozyskujemy ten jakże ulubiony przez nas wszystkich słodki przysmak – miód! . Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć na żywo pracę pszczół za sprawą szklanego ula i wykonać piękne świece z pszczelego wosku!

Z pewnością doświadczenia zdobyte podczas warsztatów zaowocują większą świadomością u dzieci dotyczącą ogromnego znaczenia pszczół w życiu nas – ludzi, a radość towarzysząca działaniom podczas tych zajęć jeszcze na długo będzie gościć na ich twarzach!

– Agnieszka Jarząbek