Dzień Kropki!

20200915_103858W miniony wtorek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki! Dlatego i w naszej społeczności przedszkolnej nie mogło zabraknąć podczas zajęć i zabaw akcentów skupiających wokół siebie działania zmierzające ku realizacji najważniejszych założeń obchodów tego dnia. Do takich bez wątpienia zaliczyć należy rozbudzenie kreatywności u dzieci w jej szerokim spectrum oraz zachęcenie do poszukiwania w sobie i innych różnorakich talentów i mocnych stron. Inspiracją do tego stała się książka „The Dot” Petera Reynolds`a opowiadająca o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo może bardziej o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Przybliżenie tej lektury naszym przedszkolakom stało się zaś punktem wyjścia do zabaw rozbudzających różnorakie pokłady kreatywności u naszych podopiecznych. Piękne stroje u dzieci, w których przygotowanie zaangażowali się rodzice  (za co z serca dziękujemy) dopełniły znów całości przez co ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

Agnieszka Jarząbek

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]