POLSCY WSPÓŁCZEŚNI BOHATEROWIE – 12 listopada (czwartek)

POLSCY WSPÓŁCZEŚNI BOHATEROWIE

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. ZZbigniew wodecki.. wyróżnieniem ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Grał z wieloma wielkimi artystami scen polskich. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako piosenkarz zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” . Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa. Marzył także o pomaganiu młodym, zdolnym ludziom. Często występowa w programach telewizyjnych o tematyce muzycznej.

Źródło i lustracji: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zbigniew-wodecki-nie-zrealizowal-wielkiego-marzenia/53pqthh#slajd-7
[spoiler title=”Oglądaj dalej…” close=”1″ style=”1″]

Zapraszamy Was do obejrzenia i wysłuchania jak nasz wielki Polak pięknie grał na skrzypcach

Wodecki oprócz tego, że skomponował wiele pięknych i dostojnych utworów,  popularność przyniosły mu też wykonania tytułowych piosenek z animacji Pszczółka Maja i Rudolf czerwononosy renifer… posłuchajcie sami.

Mamy dziś dla Was również dwie kolorowanki. Jedna przedstawia instrument muzyczny, na którym grał Zbigniew Wodecki – skrzypce, a druga najsłynniejszą pszczółkę – Pszczółkę Maję.

>> PSZCZÓŁKA MAJA – kolorowanka <<

>> SKRZYPCE – kolorowanka <<

Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia bajki.

[/spoiler]