Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

DRODZY RODZICE!

Już po raz drugi nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w przygotowywanie paczki. Razem możemy więcej! Sprawmy, by inni też mieli radosne święta!

RODZINA DLA KTÓREJ ROBIMY PACZKĘ:

Pani Ewelina (27 l.) i Pan Tomasz (32 l.) wychowują dwójkę dzieci: Jessicę (7 l.) i Denisa (8 l.). Pan Tomasz utracił pracę 3 lata temu z powodu redukcji etatu. Od tego czasu trudnił się dorywczą pracą, próbował nawet założyć samodzielną działalność, jednakże nie przyniosła ona pozytywnych rezultatów. Pan Tomasz w dalszym ciągu aktywnie poszukuje pracy. Pani Ewelina pracuje w firmie ogrodniczej na pół etatu i zarabia w zależności od sezonu ok. 800 zł. Rodzina otrzymuje różnego rodzaju zasiłki w sumie 562 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (475 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 222 zł. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe wydatki, a do tego dochodzą jeszcze znaczące wydatki szkolne. Szczególną dumą dla rodziców są dzieci, które bardzo dobrze radzą sobie w szkole.

Rodzina sprawia wrażenie kochającej się, ciepłej i bardzo skromnej. Z wielką nieśmiałością rodzice opowiadali o swojej sytuacji i ewentualnych potrzebach, w których zawsze zwracali uwagę na swoje pociechy. Pytając: „co potrzebne byłoby dla Pani/Pana?” rodzice spuścili głowy w dół, nieśmiało mówiąc, że nic nie potrzebują i lepiej by dzieci coś otrzymały. Wśród największych potrzeb znalazły się zimowe buty dla dzieci ponieważ jeszcze ich nie mają, a zima coraz bliżej. Rodzina będzie również wdzięczna za żywność i środki czystości, gdyż brakuje na nie pod koniec miesiąca.

POTRZEBY RODZINY:

TRZY NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
OBUWIE: buty zimowe dla dziewczynki rozm.31;
– buty zimowe dla chłopczyka rozm. 35.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka,cukier, olej, dżem, słodycze dla dzieci itp.
ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszki do prania, płyny, szampony,mydło, żel itp.

POZOSTAŁE POTRZEBY:
* Kołdra zimowa dla dzieci,
*Jeżeli byłaby taka możliwość czajnik bezprzewodowy (może być używany),
*Pomoce szkolne: zeszyty, bloki, kredki, klej, przybory do pisania itp.

UPOMINKI DLA RODZINY:
JESSICA – bardzo chciałaby dostać kucyka Ponny
DENIS – piłka nożna, gdyż bardzo lubi i trenuje ten sport.
RODZICE – zapytani o upominki dla nich, spuścili głowy w dół i nieśmiało powiedzieli: „my nic nie potrzebujemy, lepiej żeby dzieci dostały”.

Artukuły do tworzenia paczki zbieramy do 11.12.2014r. WARTO POMAGAĆ!!

Kategorie: 2014/2015