Świętujemy Dzień Górnika

3 grudnia odbyła się w przedszkolu uroczystość BARBÓRKOWA . Naszym honorowym gościem był Pan Adam Koczyba, emerytowany górnik KWK Bobrek. Zorganizowana przez Panią Jolę impreza, miała nieco nietypowy przebieg. Rozpoczęła się bowiem od wspólnego oglądania filmu „Bolek i Lolek wśród górników”. Barbórkowe przygody bohaterów kreskówki nie tylko rozbawiły dzieci i zaproszonego gościa, ale przede wszystkim wprowadziły w nastrój górniczego święta. Wesołe Niedźwiadki i Pracowite Pszczółki przedstawiły program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce śląskie. Były także barbórkowe życzenia i upominki. Na zakończenie Pan Adam opowiadał o pracy w kopalni i cierpliwie odpowiadał na wszystkie dziecięce pytania.
Małgorzata Pawełczyk
fd4a6fbafbe4e5822bebfccc587ad973