Świąteczne ozdabianie pierniczków

Dnia 4.12.2014r. „Słoneczka” zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na wspólne dekorowanie pierniczków. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Już kilka dni wcześniej rodzice dostarczyli pyszne pierniczki i ozdoby do ich dekoracji. W czwartek po śniadaniu dzieci przywitały gości piosenką „Mikołaj się zbliża”, a następnie zapoznały się z sposobem wykonania pierników oraz ze składnikami potrzebnymi do ich wykonania. Po krótkiej rozmowie dzieci i rodzice zabrali się do wspólnej pracy, która sprawiła wszystkim dużo radości. Powstały prawdziwe dzieła „piernikowe”. Po skończonej pracy wszyscy z apetytem częstowali się pierniczkami.
                                                                                                                            Urszula Kubica
Kategorie: 2014/2015