Spotkanie z Mikołajem

Na spotkanie z Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. W tym roku spotkały się z Nim w poniedziałkowe przedpołudnie, 8 grudnia. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a zarazem zawstydzone, kiedy na salę wszedł długo oczekiwany gość. Przywitano go piosenką pt. „Mikołaj się zbliża”. A gdy zajął honorowe miejsce, mogliśmy usłyszeć, jak przedszkolaki witają go, recytując wierszyki. Mikołaj również przywitał wszystkie dzieci, opowiedział im o sobie, a także o pracy, którą wykonuje. Przedszkolaki spróbowały, jak to jest poprzez opowieść ruchową pt.: „Podróż Mikołaja”. Następnie zobaczyliśmy „Taniec śnieżynek”, który zaprezentowały dziewczynki z grupy „Pracowitych Pszczółek”. Pojawił się także reniferek, towarzyszący Mikołajowi do końca przedstawienia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „List do Mikołaja”, otrzymały od Niego magiczny cukierek, spełniający marzenia i prezenty dla każdej grupy. Wszystkie przedszkolaki obiecały, że będą grzeczne oraz będą dbać o zabawki otrzymane w prezencie. Po zakończeniu części artystycznej na sali gimnastycznej Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich pomocników, odwiedził każdą grupę w jej sali. Dzieci miały okazję zadać mu pytania, porozmawiać, a także zobaczyć go z bliska. Święty Mikołaj podarował każdemu dziecku paczkę, podziękował za wszystko i odjechał na swoich magicznych saniach. Radość z wizyty tego niezwykłego gościa i otrzymanych prezentów trwała przez cały dzień.

Izabela Brand

Kategorie: 2014/2015