Projekt „Mały widz w teatrze”

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

W minioną środę, 12.04.2017r., w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Mały widz w teatrze” realizowanego wśród dzieci z grup „Wesołych Niedźwiadków” i „Leśnych Skrzatów”. Podczas zajęć dzieci dzięki projekcji multimedialnej miały okazję przenieść się w świat różnorodnych form przekazu teatralnego – teatru cieni, pantomimy, musicalu, teatru lalkowego oraz teatru jednego aktora. Ponadto dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem oraz dzięki różnorodnym ćwiczeniom doświadczyły trudnej sztuki bycia aktorem na scenie!

Podczas kolejnych zajęć coraz bardziej zgłębimy tajniki tego magicznego miejsca doświadczając go za pomocą wszystkich zmysłów i coraz bardziej rozbudzając naszą wyobraźnie, bo jak mówią słowa piosenki, która stała się już niejako hymnem naszych spotkań teatralnych, „ w teatrze, czarodziejskie jest to na co patrzę (…) gdy się tylko podnosi kurtyna, to od razu czar działać zaczyna”!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”142×105″ limit=”100″] [/spoiler]