Jesienne harce Sówek

„Tańcowała jesień w lesie zamaszyście…złote, żółte i brązowe z drzew zrywała liście. Tańcowała jesień,, kolorowa jesień …”

Czas jesieni, to doskonała okazja do spacerów po lesie i parku, brodzeniu w ścieżkach zasypanych kolorowymi liśćmi, urządzaniu bitew na liście oraz zbieraniu darów jesieni wykorzystywanych do prac plastycznych, a później do ozdób świątecznych!

Wraz z grupą Sówek wykorzystujemy ten czas najlepiej jak potrafimy, a pogoda nam sprzyja! Podczas wizyty pod pomnikiem Powstańców Śląskich z okazji listopadowych świąt oraz ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” wybraliśmy się następnie do znajdującego się w pobliżu

pomnika lasu dębowego, gdzie dzieci miały okazję w bezpieczny i swobodny sposób pobiegać wśród kolorowych liści, nacieszyć się piękną pogodą i zebrać kosz pełen jesiennych darów, które po powrocie do przedszkola ozdobiły nasze prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że piękna, słoneczna i ciepła jesienna aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas, a my będziemy mogli jeszcze nacieszyć się pięknem jesiennej przyrody i dobrodziejstwami jakie ze sobą niesie!

– Agnieszka Jarząbek