Dbamy o naszą planetę

Smerfy na zajęciach poświęconych ochronie przyrody nauczyły się jak prawidłowo powinny zachować się w lesie, ozdabiały torbę ekologiczną. Podczas pogadanki popartej praktycznym działaniem dzieci dowiedziały się, na czym polega recykling, oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Dzieci posortowały przygotowane przez nauczyciela śmieci do odpowiednich pojemników. W ten sposób utrwaliły, jaki kolor pojemnika służy do segregowania: szkła białego i kolorowego, papieru, plastiku. Działania te przebiegały w atmosferze zaciekawienia i radości – dzieci stworzyły swój własny pojemnik na odpady.

Anna Adamska

Kategorie: 2014/2015