Dzień Drzewa u Jeżyków

W minionym tygodniu Jeżyki, omawiając zagadnienia związane ze zwierzętami leśnymi, świętowały Dzień Drzewa. Jest to święto międzynarodowe obchodzone 10 października. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy konkursem wiedzy pod hasłem ,,Co wiemy o drzewach?” Rozwiązywaliśmy zagadki słowne, był ,,worek niespodzianek” – rozpoznawanie za pomocą dotyku jesiennych darów drzew, nazywaliśmy owoce drzew i łączyliśmy je z odpowiednimi liśćmi. Słuchaliśmy opowiadania ,,Tajemnice starego dębu” i nazywaliśmy zwierzęta dla których drzewo jest domem. Bawiliśmy się jesiennymi darami i konstruowaliśmy z nich figurki i scenki leśne. Były piosenki i zabawy ruchowe związane z drzewami. Na zakończenie malowaliśmy jesienne drzewo. Powstały piękne prace, które można podziwiać na wystawie w holu przedszkola.

Małgorzata Pawełczyk