Dzień Małego Artysty 2015 – Jubileusz 40-lecia „SIÓDEMECZKI”

Dzień Małego Artysty 2015
JUBILEUSZ 40 – LECIA SIÓDEMECZKI

W sobotni poranek 9 maja w Miejskim Domu Kultury miało miejsce bardzo ważne wydarzenie z życia „Siódemeczki.” Obchodziliśmy Dzień Małego Artysty, a zarazem Jubileusz 40-lecia naszej placówki. Z tej okazji przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, bliskich i przyjaciół przedszkola na plan filmowy niepowtarzalnej superprodukcji pt. „Oscar dla Siódemki”. W roli głównej wystąpiła oczywiście nasza gwiazda, która wkrótce kończy 40 lat – „Siódemeczka”. Do realizacji tego niesamowitego projektu została zatrudniona znana w całym kraju najlepsza ekipa filmowa. Reżyserem filmu był Mateusz Literacki, scenarzystką – Maja Białek, a operatorem kamery: Martyna Górniak. Po przywitaniu przez panią Dyrektor przybyłych gości przenieśliśmy się w filmową podróż.
Film o „Siódemczce” rozpoczęły maluszki, które zabrały nas na wiosenną łąkę. W strojach żabek i bocianów słoneczka prezentowały się znakomicie. Z dużą energią i uśmiechem 3-latki wykonały układ choreograficzny do piosenki „Jesteśmy żaby, aby, aby”.
W naszym przedszkolu są też wesołe „przedszkolaczki – rozrabiaczki”, w które wcieliły się 4-latki. W kolorowych strojach, w rytmie instrumentów śpiewały piosenkę „Skarby przedszkolaka”, a następnie pokazały swoje umiejętności w tańcu szwedzkim.
Któż z nas nie czytał powieści o Dzikim Zachodzie, nie oglądał westernów? Komu nie śniła się preria, polowanie na bizony czy barwne awanturnicze życie rewolwerowców i poszukiwaczy złota? W tę wspaniałą westernową przygodę w stylu Dzikiego Zachodu zabrały nas przedszkolaki z grupy trzeciej – 4-5-latków, które brawurowo zatańczyły taniec rodem z Dzikiego Zachodu.
Następnie naszą „Siódemeczkę” zaatakowali piraci! Na szczęście byli pokojowo nastawieni. Okazało się, że to tylko „Pracowite pszczółki” w strojach piratów i marynarzy przeniosły nas na morskie tonie, a wszystko to w rytm wspaniałych, żeglarskich melodii. Marynarze zaprezentowali nam niezwykły piracki taniec.
Gdy już osuszyliśmy ubrania z morskiej wody, machając na pożegnanie wesołym piratom i marynarzom, na scenie pojawił się ktoś jeszcze – Murzynki, toreadorzy, Hiszpanki, Francuzki, Japonki i krakowianki – to starszaki zabrały nas w podróż dookoła świata i zagrały na instrumentach jak w prawdziwej orkiestrze do muzyki „Carmen” G. Bizeta. „Kolorowe dzieci” wykonały również układ choreograficzny do piosenki Majki Jeżowskiej. Nasz film zakończył wspólny śpiew wszystkich przedszkolaków do piosenki „Przedszkole drugi dom.”
Mamy nadzieję, że film prezentujący naszą „Siódemeczkę” dostarczył wiele, miłych doznań i towarzyszące mu emocje, pełne wzruszeń, miłego, radosnego nastroju na długo pozostaną w pamięci. Uroczystość organizowana z ogromnym rozmachem przez nasze nauczycielki wymagała wielkiego zaangażowania wszystkich pracowników, rodziców, a także osób zatrudnionych w Miejskim Domu Kultury. Wszystkim osobom, które zechciały podjąć wysiłek wspólnego przygotowania tego ogromnego przedsięwzięcia składam serdeczne podziękowania – podsumowała imprezę dyrektor Jolanta Doleżych. – Jesteśmy dumni, że w jubileuszowym, 40 roku istnienia przedszkola udało nam się zebrać tyle życzliwych osób, które tak wysoko oceniają pracę naszej placówki.

Anna Adamska

Kategorie: 2014/2015