Dzień Poczty Polskiej

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

We wtorek, 18 października, obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Wesołych Niedźwiadków” uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, zobaczyły zawartość torby pana listonosza, a w końcu nauczyły się poprawie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Wspólnymi siłami napisaliśmy treść listu, który następnie ozdobiliśmy kolorowymi rysunkami i włożyliśmy do koperty z którą udaliśmy się do Urzędu Pocztowego w Lublińcu. Czekała tam na nas niezwykle miła Pani, która opowiedziała nam o pracy na poczcie, pokazała różnego rodzaju druczki, pozwoliła podejrzeć pracę zatrudnionych tam osób oraz pomogła nam zakupić odpowiedni znaczek pocztowy. Dzieci z ogromną radością przykleiły znaczek na wcześniej przygotowany przez nas list zaadresowany do Naszego Przedszkola, który następnie wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Teraz z niecierpliwością czekamy , aż listonosz nas odwiedzi i nam go dostarczy!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”202×200″ limit=”100″] [/spoiler]