Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

20 września, w piątkowe, słoneczne przedpołudnie w przedszkolu obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Dzieci z wszystkich grup wiekowych spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie uczestniczyły we wspólnej, wesołej zabawie. Był to dzień wyjątkowy dla wszystkich, a w szczególności dla „nowych” przedszkolaków. Po raz pierwszy wzięły udział w zabawach integracyjnych i tym samym nawiązały nowe przyjaźnie ze starszymi koleżankami i kolegami.

Po powitaniu piosenką „Razem w przedszkolu” w wykonaniu starszaków, dzieci zaproszone zostały do tańca. Początkowo w kółeczkach, potem w parach, solo i w małych grupach. Wesołe, rytmiczne i pełne dynamiki utwory muzyczne z przedszkolnego repertuaru wyzwoliły w dzieciach niespożytą energię i wiele pomysłów na zabawne tańce.
Przedszkolaki zmęczone tańcami mogły odpocząć w kąciku plastycznym, rysując kredą na tablicach, bądź płytkach. W kąciku „malowania twarzy” dzieci przeobrażały się w tygryski, kotki, motylki, nie zabrakło także postaci z komiksów, ulubionych bajek i kreskówek dla dzieci.

Po chwili odpoczynku dzieci mogły wziąć udział w zabawach i grach sportowych. Chętnych było wielu: wyścigi w workach, rzuty do celu, zabawy z piłką, skakanką, hula – hop czy z chustą animacyjną dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania sportowego. Po zakończeniu wspólnej, wesołej zabawy wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz kolorowy balonik. Uśmiechnięte, radosne buzie naszych przedszkolaków świadczyły o tym, iż Dzień Przedszkolaka był bardzo udany.

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”140×120″ limit=”100″]
Kategorie: 2014/2015