Goście z Muzeum im. E. Stein w Lublińcu

21 maja nasze przedszkole odwiedzili goście, pracownicy Muzeum im. E. Stein w Lublińcu. Poprzez zabawę i podróże w czasie przypomnieli „Mądrym Sówkom” i „Pracowitym Pszczółkom” powszechnie znaną legendę, dotyczącą miasta, w którym mieszkamy. Na początku wybrali, spośród przedszkolaków księcia Władysława Opolczyka, który mówiąc słowa: „Lubi mi się tu miasto zbudować”, nadał prawa miejskie naszemu miastu. Dzieci bez problemu rozpoznały herb Lublińca, spośród innych, a później w grupach ułożyły go z puzzli. W tej ciekawej podróży towarzyszył im Lubiś. Przedszkolaki oglądały również zabytki i ważne miejsca Lublińca. Następnie wysłuchały bajki, opowiadającej historię życia Edyty Stein. Na koniec przeniosły się, poprzez ostatnią już podróż w czasie do krainy zagadek i pytań dotyczących naszego miasta. Była to bardzo ciekawa podroż dotycząca naszej małej ojczyzny – Lublińca.

Izabela Brand

Kategorie: 2014/2015