Kocham moje miasto!

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

Miniony tydzień w naszym przedszkolu w grupie „Leśnych Skrzatów”, upłynął pod znakiem tematyki „Lubliniec- moje miasto”. Podczas zajęć dzieci miały okazję wybrać się na wirtualny spacer po mieście, zobaczyć ważne miejsca w Lublińcu oraz swoje domy z tzw. lotu ptaka, a to wszystko za sprawą najnowszych technologii komputerowych i tablicy multimedialnej. Ponadto, zaprzyjaźniliśmy się z misiem Lubisiem – maskotką naszego miasta, a w dowód przyjaźni dzieci wykonały piękną pracę plastyczną przedstawiającą Lubisia.

Zbudowaliśmy również makietę Lublińca z drewnianych klocków, nauczyliśmy się kilku słów w gwarze śląskiej oraz samodzielnie (przy dużym zaangażowaniu i kreatywności dzieci) skonstruowaliśmy planszową grę edukacyjną pt. „Podróż przez Lubliniec”. Zabawą i radości nie było końca… Mamy nadzieję, że wiedza na temat naszego miasta przekazana w niezwykle przyjazny dzieciom sposób, bo poprzez zabawę i samodzielne działanie, na długo pozostanie w ich pamięci i będzie zalążkiem do rozbudzania poczucia przynależności i dumy z bycia obywatelem Lublińca!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”202×200″ limit=”100″] [/spoiler]