Leśne Duszki w Lubitece

DSCN1406      W poniedziałek w ramach realizacji programu edukacji regionalnej „Moja rodzina, moje miasto – moja mała ojczyzna“ odwiedziliśmy Lubitekę. Naszymi przewodniczkami po tej pięknej i nowoczesnej bibliotece były bibliotekarki pani Joasia i pani Marlena. Odwiedziliśmy wypożyczalnię dla dzieci i dla dorosłych, czytelnię, dział zakupu książek, salę konferencyjną. Najwięcej czasu spędziliśmy w części przeznaczonej dla dzieci. Tam pani Joasia przeczytała nam jedną z przygód Kubusia Puchatka oraz wyjaśniła, jak można zapisać się do biblioteki. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy również dwie wystawy fotograficzne „Lubliniec – dawniej i dziś“ oraz „Lublinieckie retrospekcje“. Dużą satysfakcję i radość sprawiło nam rozpoznawanie na zdjęciach różnych zakątków naszego miasta.

Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za poświęcony nam czas, cierpliwość oraz oprowadzenie po krainie książek – Lubitece.

Leśne Duszki z panią Małgosią

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]