Mali Artyści

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

W czwartkowy ranek Mądre Sówki wyruszyły na wycieczkę do Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Przekraczając potężne mury uczelni stały się najmłodszymi studentami zgłębiającymi tajniki sztuki na warsztatach plastycznych pt. „W świecie Akademii Pana Kleksa”, zorganizowanymi przez mamę Ewy – panią Aleksandrę Szczygieł. Przedszkolaki po wysłuchaniu fragmentu opowieści o dwóch bohaterach z książki Brzechwy, udały się tworzyć swoje dzieła. Jedna grupa dzieci udała się do pracowni plastycznej, gdzie „przenosiły się do przyszłości” i wyobrażały sobie, kim chciałyby zostać jak dorosną. Już po chwili duże formaty papieru zamieniały się w portrety baletnic, policjantów, piłkarzy czy malarzy. W tym samym czasie druga grupa przedszkolaków udała się krętymi i długimi korytarzami do pracowni rzeźbiarskiej, gdzie tworzyły przedmioty nadając im bardzo różne, magiczne właściwości. Przedszkolakom udało się także odwiedzić pracownię litograficzną, gdzie przy użyciu wielkich maszyn, specjalnych proszków i płynów oraz kamienia litograficznego powstawały ciekawe prace.

Dziękujemy pani Oli i jej koleżankom za zorganizowanie atrakcyjnych warsztatów dla naszych przedszkolaków.

Martyna Kardas

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”140×120″ limit=”100″]
Kategorie: 2014/2015