Mali Odkrywcy dbają o wodę!

20170316_100433       W ramach realizacji projektu ekologicznego pt. „Nasza Ziemia – Czysta Planeta” grupa „Małych Odkrywców” wybrała się na „Patrol Ekologiczny” po pobliskiej okolicy. Dzieci szukały miejsc zagrażających jakości naszego naturalnego środowiska, dokładnie obserwowały otoczenie i odnalazły zaśmieconą alejkę spacerową, stertę śmieci obok pustego kosza na odpady oraz inne nieprzyjazne środowisku miejsca. Świadczy to o świadomości ekologicznej naszych dzieci, którą mogłyby wyedukować niejednego dorosłego. Koniec naszego spaceru dzieci podsumowały hasłem „ Czysta Ziemia – nasza planeta”. Aby propagować ekologię w środowisku, grupa wybrała się na wycieczkę do centrum naszego miasta. Dzieci rozdawały przechodniom własnoręcznie wykonane ulotki przypominające o jakże ważnym dniu: 22 marca „Światowy Dzień Wody”. Hasłem przewodnim naszej akcji było „Każda kropla to życie. Oszczędzaj Wodę!” Akcja została zakończona sukcesem – wszystkie ulotki zostały rozdane.

Magdalena Mzyk

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]