Polska to moja Ojczyzna

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

„Już w przedszkolu dzieci wiedzą,
co to Wisła, co to Bałtyk,
że na Śląsku leży węgiel,
a znów góry to są Tatry…”

Ojczyzna, Patriotyzm, Honor czy Niepodległość to treści bardzo trudne, jednak jak bardzo ważne dla nas – Polaków. Zadaniem każdego z nas jest pielęgnowanie postawy patriotyzmu, krzewienie go w sercach, nawet tych najmłodszych obywateli kraju. Nasze przedszkole realizując wychowanie patriotyczne kształtuje u wychowanków postawę miłości i szacunku do Ojczyzny, zarówno tej małej jak i dużej.

W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Niepodległości przedszkolaki uczciły ten ważny dla każdego Polaka dzień, podczas uroczystej akademii. Dzieci z grupy Pracowitych Pszczółek i Mądrych Sówek przedstawiły swoim młodszym kolegom wiersze, piosenki i tańce, zapoznając ich tym samym z narodowymi symbolami: flagą, hymnem oraz godłem, a także pięknem naszego całego kraju.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Walenty Janik – emerytowany żołnierz, dziadek Wiktorii i Grzesia, który opowiedział o wielkim znaczeniu wolności dla kraju i Polaków, a chłopcom dał wskazówki, jak być prawdziwym mężczyzną i dobrym żołnierzem.

Martyna Kardas

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”140×120″ limit=”100″]
Kategorie: 2014/2015