Powitanie wiosny

„Wiosno przybądź do przedszkola, cała gromada dzieci cię woła”

20 marca wszystkie przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Program artystyczny przygotowały wspólnie Wesołe Niedźwiadki i Pracowite Pszczółki. Dzieci pożegnały „Panią Zimę”, bałwanki, polarnego misia oraz zimowe ubranka. Aby tradycji stało się zadość była także Marzanna – symbol odchodzącej zimy. Rytmiczna samba wprowadziła wszystkich w wiosenny, radosny nastrój, a przebudzone ze snu motyle odtańczyły swój pierwszy taniec. „Pani Wiosna” w zielonej sukience z pękiem tulipanów w dłoni najpierw cichutko na paluszkach wkroczyła do przedszkola, a potem przemaszerowała wśród dzieci w rytm wesołej piosenki „Maszeruje wiosna”. Nie zabrakło odgłosów wiosny: bzykania pszczółek, klekotania bocianów, śpiewu ptaków i kumkania żabek.

Prezentem wiosennym dla wszystkich przedszkolaków była prezentacja filmu z serii „Przygód kilka wróbla Ćwirka” pt. „Nowe gniazdko”. Na zakończenie spotkania w przedszkolu „Pani Wiosna” wręczyła przedszkolakom piękne żółte tulipany. Następnie dzieci udały się na poszukiwania oznak wiosny do przedszkolnego ogrodu. Największą atrakcją było jednak częściowe zaćmienie słońca, które dzieci oglądały przez specjalne szkiełka.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2014/2015