Projekt „Drzewo”w grupie „Wiewiórek”

WhatsApp Image 2020-12-03 at 20.43.25     W miesiącu październiku w grupie „Wiewiórek” był realizowany projekt edukacyjny „Drzewo”. Celem projektu było poszerzenie wiadomości dzieci na temat drzew oraz uwrażliwienie ich na ochronę środowiska. Dzieci były bardzo zainteresowane projektem. Wspólnie stworzyliśmy siatkę pytań dotyczących drzew. W czasie trwania projektu dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach: liczyły drzewa na podwórzu przedszkolnym, rysowały drzewa, robiły zabawki oraz mandale z materiału przyrodniczego, wykonały makietę lasu z odpadów, lepiły listki z gliny, uczestniczyły w zabawach z liśćmi. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej n/t „Najdziwniejsze drzewa świata” dzieci poznały wiele ciekawostek na temat drzew .Podsumowaniem projektu był konkurs w grupie pt.: „Znam las”, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat lasu i jego mieszkańców.

Urszula Kubica

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”200″] [/spoiler]