Przedszkolaki z Siódemeczki w wiosce indiańskiej

W ubiegłym tygodniu razem z przedszkolakami przenieśliśmy się do wioski indiańskiej. Dzieci poznały życie i kulturę Indian, gdzie mieszkali, jakie mieli zwyczaje, co jedli, w co się ubierali. Nauczyły się indiańskiego tańca „Simama Ka”, samodzielnie wykonały indiańskie pióropusze, amulety z indiańskimi imionami ora grupowe totemy swoich plemion. Było indiańskie malowanie twarzy w waleczne wzory,  przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły także w zabawach ruchowych pt. „Na tropie wielkiego bizona”, gdzie wykazać się musiały prawdziwymi indiańskimi cechami: odwagą, siłą, sprytem i walecznością. Największe jednak zadowolenie wśród dzieci wywołały wspólne zabawy i tańce przy indiańskim ognisku.

A. Pradela