Smacznie, zdrowo, kolorowo.

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” to hasło konkursu kulinarnego, w którym wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Jego celem było promowanie zdrowego żywienia poprzez tworzenie sytuacji edukacyjno-zabawowych dotyczących wiedzy o prawidłowym odżywianiu oraz rozbudzanie pozytywnych emocji związanych z samodzielnym przygotowaniem zdrowych posiłków. Każda grupa pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowała kolorowe i zdrowe pyszności, które zostały wysoko ocenione przez jury:  Słoneczka – owsiane ciasteczka, Wesołe Niedźwiadki – koktajl z borówek amerykańskich, Smerfy – owocowe szaszłyki, Mądre Sówki – ciasto marchewkowe, a Pracowite Pszczółki – kolorowe kanapki. Oprócz tego dzieci popisywały się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia oraz znajomością smaku owoców, warzyw i zdrowych napojów. Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych przez grupy smakołyków.

Małgorzata Pawełczyk

Kategorie: 2014/2015