„Sznupek” w przedszkolu

Po zawodach sportowych na dzieci czekała miła niespodzianka – spotkanie z policjantką oraz maskotką śląskiej policji „Sznupkiem”. W czasie prelekcji policjantka uczyła dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. W dalszej części spotkania omówiono także temat bezpieczeństwa podczas trwających ferii zimowych oraz zabaw na śniegu i lodzie, przejazdu samochodem i kontaktów z obcymi. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji i chętnie zadawali pytania, jak również odpowiadali na pytania. Na koniec spotkania wszystkie dzieci mogły przywitać się ze „Sznupkiem” oraz pozować do pamiątkowych zdjęć.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2014/2015