Turniej wiedzy „Jestem bezpieczny”

29 kwietnia o godz. 9:15, w naszym przedszkolu odbył się turniej wiedzy pod hasłem „Jestem bezpieczny”, którego głównym celem było utrwalenie wiadomości dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka. Jury w składzie: przedstawiciel komendy Straży Miejskiej w Lublińcu, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz pani Dyrektor oceniali znajomość przepisów drogowych naszych przedszkolaków. Dzieci odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, min. rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały numery alarmowe, układały sygnalizator świetlny. Przez cały czas turnieju wiedzy towarzyszyło przedszkolakom hasło przewodnie: „My dzieciaki to bezpieczne przedszkolaki.” Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa i podstawowych zasad ruchu drogowego, w nagrodę otrzymały dyplomy i upominki w postaci odblasków i książeczek.

Anna Adamska

Kategorie: 2014/2015