Wizyta artystów Zespołu „Śląsk”

26 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów zespołu „Śląsk” – Izabelę Mirecką i Piotra Hankusa. Przedszkolaki poznały taniec śląski trojak w wykonaniu zespołu „Śląsk”. Następnie pan Piotr omówił znaczenie poszczególnych elementów stroju śląskiego – kobiecego i męskiego. Dowiedzieliśmy się co to jest galanda, jelenioki oraz kiełbaśnica. Pani Izabela zachwyciła wszystkich wykonaniem piosenki ludowej „Karolinka”, a pan Piotr recytacją wiersza J.Brzechwy „Na straganie”. Nasi goście zaprezentowali kroki tańców: ”Owczareczek” oraz „Zajączek”, a następnie zaprosili wszystkie dzieci oraz personel przedszkola do wspólnego tańca. Spotkanie to pozwoliło dzieciom i nauczycielom wzbogacić wiedzę na temat folkloru śląskiego oraz dostarczyło wiele radości i uśmiechu. Dziękujemy!

Urszula Kubica

Kategorie: 2014/2015