Wycieczka starszaków do Straży Pożarnej

12 maja  starszaki z grupy V miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaka. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba wsiadanie do wozu strażackiego. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży Pożarnej.

Justyna Rajdok

Kategorie: 2014/2015