Żabki wehikułem do czasów prehistorycznych

Dzień Dinozaura w kalendarzu przypada 26 lutego. U Żabek z nieco większym opóźnieniem celebrowaliśmy zarówno Dzień Dinozaura i Dzień Klejnotów, wypadający 13 marca.

Miniony tydzień spędziliśmy niczym przeniesieni wehikułem czasu w prehistorię. Rozpoczęliśmy od ukochanych dinozaurów, które poznając bliżej były nie tylko zachwycające i imponujące, ale nieraz straszne
i bardzo groźne. Przedszkolaki przez cały tydzień chętnie dzieliły się swoimi tematycznymi figurkami i pluszakami oraz pokazywały książeczki przyniesione z domów. W ramach zajęć tworzyliśmy piękne wulkany, oglądaliśmy film, rysowaliśmy ślady dinozaurów i innych skamieniałości, poszukiwaliśmy ukrytych w sali gier i zabaw figurek, opiekowaliśmy się jajami obserwując wykluwające się mroźne gady.

Ponadto w Dzień Klejnotów podążając za znalezionymi wskazówkami, wykopaliśmy skarby na naszym przedszkolnym podwórku! W sali okazało się, że w skrzyniach były najprawdziwsze kryształy.

Tydzień pełen wrażeń zakończyliśmy eksperymentalnie, doprowadzając do erupcji powstałego na początku wulkanu. To były niezapomniane przygody!

Julia Machoń