Zajęcia z robotyki, z Akademią Młodego Inżyniera

DSCN9727        We wtorek przedszkolaki ze starszych grup Pracowitych Pszczółek, Małych Odkrywców i Leśnych Skrzatów wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez AMI Akademię Młodego Inżyniera. Dzieci podczas zajęć w dwuosobowych grupach konstruowały z Lego wybranego przez siebie robota wykorzystując w tym celu schemat jego budowy. Następnie montowały w nich silniki elektryczne i czujniki. Ostatnim etapem zajęć było zaprogramowanie przez dzieci robotów tak, by sam się poruszał oraz reagował na sygnał. Podczas zajęć dzieciom z twarzy nie schodził uśmiech, ich codzienne zainteresowanie budowaniem z klocków Lego tylko pomogło w tych kreatywno-konstrukcyjnych zajęciach. Przedszkolaki sale zajęć opuściły w niedosytem wspaniałej zabawy. Mamy nadzieję na to, że przyczyni się to do rozbudzania ich zainteresowań nowymi technologiami i poszerzania wyobraźni.

Angelika Pradela

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”142×105″ limit=”100″] [/spoiler]